Середа, 24.04.2024, 19:09
Приветствую Вас Гість | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
українська мова та література [3]
наробки вчителів української мови та літератури
філософія та суспільно-гуманітарні дисципліни [56]
наробки вчителів історії
початкові класи [3] дошкільна освіта [24]
матеріали кафедри дошкільної освіти
теорія та методика виховання [29] дистанційне навчання [20]
НМЦ ДН ЗОІППО
реабілітація [8] педагогика та психологія післядипломної освіти [17]
іноземні мови [4]
наробки вчителів іноземних мов
математика [8]
наробки вчителів математики
інформатика [0]
наробки вчителів інформатики
фізика [2]
наробки вчителів фізики
хімія і біологія [5]
наробки вчителів хімії та біології
позашкільні заклади [6]
фізична культура та спорт [61]
матеріали кафедри фізичної культури та спорту
Ігроманія [16]
Віртуальний фестиваль [30]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика
ІМІДЖ
Главная » Статьи » Методична скарбничка » філософія та суспільно-гуманітарні дисципліни [ Добавить статью ]

У «Молодій Січі»

Громадську дитячу ко­зацьку організацію "Моло­да Січ" (Запорізький Кіш) створили сучасні за­порізькі козаки. Ще з пер­ших років незалежності України ми глибоко усвідо­млювали, що козацьке ли­царство для нашого народу завжди було зразком національної мужності, гідності і звитяги, тому ми почали розвивати козаць­кий дитячий рух.


Підкреслимо, що, крім хлопців, до козацької організації прагнули вступити дівчата. Вони вважали себе нічим не гіршими за хлопців. Нам не можна забувати слова В. Сухомлинського: «Для того, щоб виховати справжніх чоловіків, потрібно виховувати справжніх жінок». У дитячій організації «Молода Січ» дівчата постійно виявляють ініціативність, активність, твердість характеру, принциповість і діловитість.

Зараз у Запоріжжі працюють дві базові школи "Молодої Січі" гімназія № 2 Жовтневого райо­ну (курінь "Гайдамаки") і ліцей № 34 Шевченківського району (курінь "Чумаки"). Директори цих шкіл та їх заступники нада­ють належну допомогу в роботі цих куренів "Молодої Січі".

Програму виховання наших "молодосічовиків" узгоджено з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Ба­гато корисного беремо з Про­грами для педагогічних ВНЗ "Сучасне козацько-лицарське виховання дітей та юнацтва Ук­раїни", яка була схвалена Все­українською науково-практич­ною конференцією "Сучасна ко­зацька педагогіка" 6 липня 1997 року.

Розуміючи велике значення Козацького гарту дітей, ми на­даємо їм організаційну і науко­во-методичну допомогу. Такі справи ми робимо виключно на ентузіазмі, за членські внески козацької старшини. Умовою входження дітей до "Молодої Січі" є письмова заява і анкети школяра за підписами його і батьків.

У нас є вчителі-ентузіасти, які люблять дітей і активно з ними працюють. Так, педагог-пенсіонер Григорій Прихідько за­лучив інших учителів у сусідніх се­лах і створив Новомиколаївську районну організацію "Молодої Січі". Учителька української мови і літератури ЗОШ №.23

м. Мелітополя Тамара Бахтерєва вперше почула на семінарі з народознавства при обласному інституті післядипломної педагогічної освіти від нашої Козацької Берегині Лю­бові Анатолівни Гавриленко про "Молоду Січ", почала завзято працювати з учнями-січовика-ми.   Вона   стала   отаманом

Мелітопольського куреня і пра­цює краще деяких отаманів-чоловіків.

І ось надійшов 2009 рік. Як ка­жуть, дякуємо Богу, що ми коза­ки! Рішення Координаційної Ра­ди Українського козацтва при Президенті України і новий на­каз Міністра освіти і науки Ук­раїни повідомили про прове­дення в травні Всеукраїнського етапу гри "Джури". Члени "Мо­лодої Січі", козаки і педагоги з піднесенням взяли активну участь у цій грі, яка має великий виховний потенціал.

Козакам не властиво падати духом. Ми нарощуємо свої зу­силля щоб керівники народної освіти, шкіл активніше допома­гали в роботі "Молодої Січі". Ад­же всі ми зацікавлені в тому, щоб з дітей виростали не ман­курти, а українські патріоти.

Анатолій ШЕРЕМЕТ,

Отаман Запорізького Коша "Молодої Січі" осавул Українського козацтва .


Категория: філософія та суспільно-гуманітарні дисципліни | Добавил: imidg (08.09.2009) | Автор: Анатолій ШЕРЕМЕТ,Отаман
Просмотров: 1507 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2024