Неділя, 22.12.2024, 17:27
Приветствую Вас Гість | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
українська мова та література [3]
наробки вчителів української мови та літератури
філософія та суспільно-гуманітарні дисципліни [56]
наробки вчителів історії
початкові класи [3] дошкільна освіта [24]
матеріали кафедри дошкільної освіти
теорія та методика виховання [29] дистанційне навчання [20]
НМЦ ДН ЗОІППО
реабілітація [8] педагогика та психологія післядипломної освіти [17]
іноземні мови [4]
наробки вчителів іноземних мов
математика [8]
наробки вчителів математики
інформатика [0]
наробки вчителів інформатики
фізика [2]
наробки вчителів фізики
хімія і біологія [5]
наробки вчителів хімії та біології
позашкільні заклади [6]
фізична культура та спорт [61]
матеріали кафедри фізичної культури та спорту
Ігроманія [16]
Віртуальний фестиваль [30]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика
ІМІДЖ
Главная » Статьи » Методична скарбничка » філософія та суспільно-гуманітарні дисципліни [ Добавить статью ]

В лавах «Козаченьків»

У народі кажуть із давніх-да­вен: козак-душа правдива. Це людина, котра смакує правду і не відступить від неї за будь-яких обставин. Совість без правди не може бути, а тому їх треба вихо­вувати з найменших років.

    Система виховання на засадах козацької педагогіки в За­порізькій загальноосвітній школі І-ІП ступенів № 76 має давні тра­диції. З перших років державної незалежності вчительський ко­лектив прагнув суттєво оновити теорію і методику виховної робо­ти, зокрема через національні звичаї, ідеї і засоби українознав­ства. Наша школа була одна із першопрохідців з цих доленос­них питань. Організували засідання клубу "Дебати", відзна­чили річниці визначних історич­них подій з історії України, проводили свята з козацької слави.

Важливо, що зміст навчальних предметів почали викладати в нерозривному зв'язку з історією, культурою і мистецтвом України. Наголошували на козацькій те­матиці в літературі, музиці, жи­вописі.

На Покрову 2007 року учні трьох класів школи були запро­шені на презентацію діяльності Всеукраїнської дитячої гро­мадської організації "Козачень­ки". Звідтоді ми ще ширше залу­чаємо учнів до козацько-ли­царських традицій. Провели прийом учнів до організації "Ко­заченьки". Провели урочисте дійство "Козацькому роду нема переводу". Учням школи дуже подобаються триколірні галстуки членів організації "Козаченьки".

Завдяки "Козаченькам" учні шко­ли влітку 2008 року побували на

о. Хортиця в культурно-істо­ричному комплексі "Запорізька

Січ", любувались козацьким 800- ; річним дубом, відвідали музей, історії козацтва.

Восени 2008 року наші учні брали участь в роботі Іі-го з'їзду Всеукраїнської дитячої гро­мадської організації "Козачень­ки" в Києві. Делегатами з'їзду бу­ли наші семикласники Богдан Бєлялов, Олексій Іваськевич, Олег Коваленко, Максим Кова-левський, Анатолій Матвієнко, Пилип Карчевськйй, Олександр Тішин. Вперше вихованці поба­чили велику кількість (450 деле­гатів з усієї України) здібних, творчо активних дітей. Збулася мрія бути причетними до важли­вих справ, спрямованих на зміцнення нашої держави.

А в жовтні 2008 року осіннє свято "Козаченьки, рівняйтесь на козаків!" зібрало учасників і бага­тьох гостей із шкіл району й міста. Були тут показові виступи вихованців Спасу та Школи джур.

У школі постійно проводяться заходи: інтегровані уроки з історії козацтва, захист проектів на козацьку тематику з історії, літератури, музики, трудового навчання, мандрівки козацькою абеткою (виховні години для учнів початкової школи), фести­валі та конкурси козацької пісні, екскурсії місцями козацької сла­ви тощо.

Застосування в роботі з учня­ми ідей і засобів козацької педа­гогіки сприяє підвищенню тонусу життя, оптимізму, формуванню в учнів високих ідеалів, українсько­го патріотизму, державотворчих якостей.

Людмила Клеха,

Директор ЗНЗ № 76 м. Запоріжжя.

Категория: філософія та суспільно-гуманітарні дисципліни | Добавил: imidg (08.09.2009) | Автор: Людмила Клеха
Просмотров: 1237 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2024