|
Головне в вихованні дітей з раннього віку - щоб вони засвоювали дух українського народу, його спосіб світовідчуття, мислення і буття. Ми довго думали : з чого почати, як домогтися такої мети?
У 1998 році в нашому садочку "Дзвіночок" створюється кімната народознавства, оформлена в стилі традиційної української хати. Бабусину скриню наповнили красивим одягом, вишитими рушниками, саморобними народними іграшками та ін. |
А в 2000 році у "Світлиці" оформили кімнату Запорізького козацтва - з портретами гетьманів, атрибутами того часу (булавою, бунчуками, перначами та ін.). Діти залюбки вчать козацькі абетки, грають у козацькі ігри. Все це пробуджує в них почуття національної гідності, любов і повагу до козаків, України.
Організовуємо екскурси дітей на легендарну Хортицю, багато цікавого розповідаємо про винахідливість, мужність і героїзм козаків. Проводимо з дітьми систему занять, свят, розваг на козацьку тематику "Козаки в казках, легендах і віршах", "Пісні про козаків", "Козаки славетні воїни", "Гетьман Богдан Хмельницький" та ін. Разом із батьками організовуємо походи, "цікаві стежини" з козацькою кашею, вергунами, облизнями.
А починалося все з родини. Вихователі заохочують молодих батьків вивчати колискові, пісеньки, вірші і казки про козаків, привчати дітей до книжок про народних героїв.
Разом із батьками розповідаємо дітям про життя козаків на Січі, на зимівниках, про їхню зброю і героїзм у боротьбі з ворогами України. Особливо подобаються дітям зустрічі з отаманом кінного підрозділу Пластунівського куреня Коша "Запорізька Січ" Володимиром Сабадашем. Діти люблять його, як рідного.
Вихователі нашого дитсадка О. Оленець, Л. Копцова, О. Нікітен-ко,
О. Рябчуктаін. мають хороший досвід виховання дітей на козацько-лицарських традиціях.
І діти, і батьки шанують козацьку педагогіку.
Лілія КІР'ЯНОВА,
завідуюча ДНЗ "Дзвіночок" м. Вільнянська Запорізької області.
|