П`ятниця, 19.04.2024, 00:26
Приветствую Вас Гість | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
українська мова та література [3]
наробки вчителів української мови та літератури
філософія та суспільно-гуманітарні дисципліни [56]
наробки вчителів історії
початкові класи [3] дошкільна освіта [24]
матеріали кафедри дошкільної освіти
теорія та методика виховання [29] дистанційне навчання [20]
НМЦ ДН ЗОІППО
реабілітація [8] педагогика та психологія післядипломної освіти [17]
іноземні мови [4]
наробки вчителів іноземних мов
математика [8]
наробки вчителів математики
інформатика [0]
наробки вчителів інформатики
фізика [2]
наробки вчителів фізики
хімія і біологія [5]
наробки вчителів хімії та біології
позашкільні заклади [6]
фізична культура та спорт [61]
матеріали кафедри фізичної культури та спорту
Ігроманія [16]
Віртуальний фестиваль [30]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика
ІМІДЖ
Главная » Статьи » Методична скарбничка » дистанційне навчання [ Добавить статью ]

ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ НА ОСНОВІ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Рєзанова М.І.
ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ НА ОСНОВІ
ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Наше суспільство знаходиться на етапі переходу до інформаційного суспільства і далі до суспільства знань. У зв’язку з цим важливою задачею інформатизації освіти є формування інформаційного середовища, що сприятиме залученню учасників освітнього процесу до використання інформаційно-комунікаційних технологій у всіх галузях освітньої діяльності. Впровадження хмарних обчислень несуть із собою нові ризики, але і нові можливості для навчальних закладів та учнів, відповідно отримувати кращі сервіси.
Існуюча система освіти перестала влаштовувати практично всі держави світу і піддається активному реформуванню в наші дні. Перспективним напрямом використання в навчальному процесі є нова інформаційна технологія, яка дістала назву хмарні обчислення (Cloud computing). Концепція хмарних обчислень стала результатом еволюційного розвитку інформаційних технологій за останні десятиліття.
Хмарні обчислення (cloud computing) – це технологія розподіленої обробки даних в якій комп'ютерні ресурси і потужності надаються користувачеві як інтернет-сервіс.
Хмаро орієнтоване навчальне середовище – штучно побудована система, що забезпечує навчальну мобільність, групову співпрацю педагогів та учнів і використовує хмарні сервіси для ефективного, безпечного досягнення дидактичних цілей.
Переваги хмарних технологій: доступність, мобільність, економічність, висока технологічність, організація колективної роботи.
Недоліки хмарних технологій: необхідність постійного з'єднання; програмне забезпечення - є обмеження по ПО, яке можна розгортати на «хмарах» і надавати його користувачеві; користувач має обмеження в використовуваному забезпеченні і іноді не має можливості налаштувати його під свої власні цілі; конфіденційність та безпека даних; для побудови власного хмари необхідно виділити значні матеріальні ресурси.
Єдиний інформаційний простір в освіті планується побудувати із використанням хмарних технологій, які надає компанія Google Україна. У гімназії для впровадження нових форм проведення уроків, збереження даних, різноманітних інформацій та обміну ними серед учасників навчально-виховного процесу використовується хмарний сервіс Google: сайт гімназії; веб-ресурси шкільного методичного кабінету, шкільних методичних об’єднань та творчих груп; електронні портфоліо вчителів та учнів; е-платформа.
З метою створення єдиного інформаційного простору було cтворено творчу групу «Упровадження хмарних технологій в навчально-виховний процес гімназії. Хмарні технології не можна віднести до достатньо вивчених та апробованих. Але ця новинка і досить цікава та корисна, водночас впливає на мотивацію до навчання учнів, покращує їх успішність і дає можливість розвивати правильну самооцінку.
Категория: дистанційне навчання | Добавил: mr (25.12.2016) | Автор: Марія Рєзанова
Просмотров: 759 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2024