Субота, 27.04.2024, 11:17
Приветствую Вас Гість | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
українська мова та література [3]
наробки вчителів української мови та літератури
філософія та суспільно-гуманітарні дисципліни [56]
наробки вчителів історії
початкові класи [3] дошкільна освіта [24]
матеріали кафедри дошкільної освіти
теорія та методика виховання [29] дистанційне навчання [20]
НМЦ ДН ЗОІППО
реабілітація [8] педагогика та психологія післядипломної освіти [17]
іноземні мови [4]
наробки вчителів іноземних мов
математика [8]
наробки вчителів математики
інформатика [0]
наробки вчителів інформатики
фізика [2]
наробки вчителів фізики
хімія і біологія [5]
наробки вчителів хімії та біології
позашкільні заклади [6]
фізична культура та спорт [61]
матеріали кафедри фізичної культури та спорту
Ігроманія [16]
Віртуальний фестиваль [30]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика
ІМІДЖ
Главная » Статьи » Методична скарбничка » педагогика та психологія післядипломної освіти [ Добавить статью ]

Обласний науково-методичний семінар "Гуманна педагогіка в соціокультурному просторі Запоріжжя"
       Кафедрою педагогіки та психології післядипломної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР (завідувач Ястребова В. Я., доцент, кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України) спільно з Класичним приватним університетом та членами Запорізького обласного осередку ВГО „Всеукраїнський центр гуманної педагогіки"
(голова Ястребова В. Я.) 25 лютого 2010 року проведено обласний науково-методичний семінар «Гуманна педагогіка в соціокультурному просторі Запоріжжя».
       Мета проведення науково-методичного семінару: залучення педагогічних працівників, управлінців до вивчення та впровадження ідей гуманної педагогіки в освітню й управлінську діяльність. Активними учасниками заходу були педагогічні працівники з різних типів навчальних закладів м. Запоріжжя та Запорізької області та представники громадських організацій нашого краю. Актуальність та високий рівень проведення семінару з вдячністю оцінили всі присутні на заході.
     Питання, що розглядалися на семінарі торкалися проблем філософії гуманної педагогіки, її принципів, аксіом, духовної культури вчителя тощо. Переконливо і яскраво прозвучали виступи.

Ястребової Валентини Яківни, доцента, кандидата педагогічних наук, Заслуженого працівника освіти України, проректора з науково-методичної роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР, голови обласного осередку ВГО „Всеукраїнський центр гуманної педагогіки";

Тягушевої Олени Георгіївни, проректора з науково-педагогічної роботи та допрофесійної підготовки Класичного приватного університету.

Натхненна розповідь Розенкової Світлани Валентинівни, спеціаліста вищої категорії, вчителя-методиста ЗНВК „ОСНОВА" м. Запоріжжя повідала колегам про труднощі і успіхи, про велику і світлу віру вчителя у своїх учнів, про ту педагогічну віру, яка живить гуманну педагогіку.

Особливий інтерес у слухачів викликали виступи:
Шульги Людмили Миколаївни, методиста дошкільного відділення ЗНВК „ОСНОВА" м. Запоріжжя, вчителя образотворчого мистецтва, доктора філософії в області педагогіки;
Фатєєвої Лариси Євгенівни, психолога-психоаналітика ОПП «Взаємодія».
          Дивовижним було те, як легко і органічно думки вчених поєднувалися з висловами вчителів. Таке співзвуччя думок і відчуттів дозволило кожному стати частинкою загального, відкрити непізнане, утвердитися у своєму пошуку. Важливо, що серед учасників науково-методичного семінару панувало дивовижне відчуття єднання, співзвуччя думок, спрямованості до пізнання, відкриття, пошуку.
         По закінченню семінару відбулася презентація суспільного науково-методичного журналу «Вісник гуманної педагогіки», яку провела Присяжнюк Юлія Сергіївна, старший викладач кафедри педагогіки та психології післядипломної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, відповідальний редактор зазначеного видання. Вона запросила науковців, викладачів, вчителів, методистів, вихователів, усіх, хто відданий ідеям гуманної педагогіки, хто слідує її принципам, керується її аксіомами до співпраці. «Чекаємо ваші статті, методичні розробки в області гуманної педагогіки, – звернулася до присутніх Юлія Сергіївна. – Поділіться своїм досвідом|дослідом| і своїми роздумами! Виховання гармонійної особистості дитини з позицій гуманної педагогіки –наше загальне завдання!»
       Сповнені відчуттям духовності, відчуттям висоти і святості педагогічної діяльності учасники й присутні єдині у твердженні, що в нашому прагненні до модернізації освіти важливо не втратити позитивні надбання класичної педагогіки, що відкриває вчителю свої вікові таємниці виховання, розвитку, сходження до істини, адже оновлення школи - це Вчитель! То ж необхідно відновити наше мислення, зробити його якісно іншим, навчитися відходити від стереотипів. Це важко, це вимагає багато часу, але немає іншого шляху до відкриття для себе духовності.
      Учасники семінару глибоко переконані, що духовні проблеми особистості та суспільства нині треба долати будівництвом національної освітньої системи на принципах гуманної педагогіки життєтворчості як гаранта духовно-морального та інтелектуального відродження суспільства.
Категория: педагогика та психологія післядипломної освіти | Добавил: imidg (24.03.2010) | Автор: Янчук С.В.
Просмотров: 1961 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2024