П`ятниця, 22.11.2024, 02:21
Приветствую Вас Гість | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
українська мова та література [3]
наробки вчителів української мови та літератури
філософія та суспільно-гуманітарні дисципліни [56]
наробки вчителів історії
початкові класи [3] дошкільна освіта [24]
матеріали кафедри дошкільної освіти
теорія та методика виховання [29] дистанційне навчання [20]
НМЦ ДН ЗОІППО
реабілітація [8] педагогика та психологія післядипломної освіти [17]
іноземні мови [4]
наробки вчителів іноземних мов
математика [8]
наробки вчителів математики
інформатика [0]
наробки вчителів інформатики
фізика [2]
наробки вчителів фізики
хімія і біологія [5]
наробки вчителів хімії та біології
позашкільні заклади [6]
фізична культура та спорт [61]
матеріали кафедри фізичної культури та спорту
Ігроманія [16]
Віртуальний фестиваль [30]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика
ІМІДЖ
Главная » Статьи » Методична скарбничка » філософія та суспільно-гуманітарні дисципліни [ Добавить статью ]

Щоб гартувались тіло і душа
Виховання на козацько-ли­царських традиціях, на нашу думку, має бути одним із провідних напрямків вихов­ної роботи. Відомо, що ко­зацтво втілювало в собі фізичне і духовне здоров'я нації, її інтелект, оптимізм і невичерпну енергію. Творчо продовжуючи і розвиваючи козацькі освітньо-виховні традиції, ми загартовуємо сучасну молодь, поглиб­люємо її духовність, держа­вотворчі якості.

У навчальному процесі на­шої школи широко застосо­вуються козацькі духовні цінності. Наприклад, на інте­грованому уроці з географії та історії у 8 класі на тему "Степова зона України та причини колонізації За­порізького краю". Учні стали учасниками заочної експе­диції, слухали інформацію кантографів, гідрологів, ґрунтознавців, істориків, краєзнавців, кінематографів і фотографів. Учні робили висновки, що в таких спри­ятливих природних умовах розвивалася творчість ук­раїнців, міцніла воля вільно жити, а за козацьких часів — боротися за власну національну державу. Учні проявляли глибокий інтерес до козацької освіти, перших вітчизняних академій XVI — XVII ст., шляхів і засобів ви­ховання мужніх патріотів-ли-царів, захисників волі і сво­боди народу.

Учителька української мови та літератури Н. Бунчукова постійно акцентує увагу учнів на розкритті високої моралі, патріотизму образів козаків-героїв творів Т. Шевченка, П. Куліша, М. Костомарова, Лесі Українки, І. Нечуя-Левицького, І. Франка та ін. Учні пере­конуються в тому, що народ високо Оцінював козацьку філософію, ідеологію, мораль і правосвідомість, козацьку демократію та козацько-ли­царські виховні ідеали. Учні доходять висновку, що люди-на-козак, людина-лицар є найпоширенішим ідеалом лю­дини серед нашого народу протягом останніх століть. То­му для вихованців образи на­родних героїв-козаків Богуна, Хмельницького, Кривоноса, Нечая, Мазепи, Орлика та ін. є високими взірцями вірного служіння Україні.

Вчителі ряду предметів роз­кривають особливості ко­зацької родини, її високу мо­раль, культуру, плекання нею вірних захисників Вітчизни. Для учнів, зокрема старшо­класників відкриттям стає те, що в козацьких родинах куль­тивувалися вищі, ніж в інших суспільних станах, духовні, національно-патріотичні цінності. Тому не дивно, що українська національна еліта

(Т. Шевченко, П. Куліш, М. Драгоманов, Г. Ґалаґан, В. Вернадський,

О. Засядько, С. Корольов та ін.) здебільшого була козаць­кого походження.

У школі працює самобутній гурток "Спас", де учні ово­лодівають козацькими бойо­вими мистецтвами. Багато учасників цього гуртка згодом стали чемпіонами Запорізької області і України.

Для нашої школи тра­диційними стали козацькі свята, урочистості, які прово­дяться на о. Хортиця. До них учні і педагоги заздалегідь го­туються, вихованці виходять переможцями з питань історії, культури і мистецтва козаків, їхньої військової майстер­ності.

     Козацька педагогіка — це надійна запорука фізичного і морально-духовного розвитку учнів.

 

В. Волков,

Директор ЗОШ № 1 ім.

Т.Г. Шевченка  м. Запоріжжя

 

Категория: філософія та суспільно-гуманітарні дисципліни | Добавил: imidg (08.09.2009) | Автор: В. Волков, Директор ЗОШ № 1
Просмотров: 1210 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2024