Четвер, 18.04.2024, 23:38
Приветствую Вас Гість | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
українська мова та література [3]
наробки вчителів української мови та літератури
філософія та суспільно-гуманітарні дисципліни [56]
наробки вчителів історії
початкові класи [3] дошкільна освіта [24]
матеріали кафедри дошкільної освіти
теорія та методика виховання [29] дистанційне навчання [20]
НМЦ ДН ЗОІППО
реабілітація [8] педагогика та психологія післядипломної освіти [17]
іноземні мови [4]
наробки вчителів іноземних мов
математика [8]
наробки вчителів математики
інформатика [0]
наробки вчителів інформатики
фізика [2]
наробки вчителів фізики
хімія і біологія [5]
наробки вчителів хімії та біології
позашкільні заклади [6]
фізична культура та спорт [61]
матеріали кафедри фізичної культури та спорту
Ігроманія [16]
Віртуальний фестиваль [30]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика
ІМІДЖ
Главная » Статьи » Методична скарбничка » дистанційне навчання [ Добавить статью ]

Створення мультимедійних лекцій шляхом нелінійної обробки відео-матеріалів

Традиційно навчальні матеріали завжди формувалися за лінійним принципом. Друкована паперова форма передбачає послідовне лінійне подання матеріалів, яке забезпечує дотримання певної методики. Таким чином досягається послідовність навчання: від простого — до складного. З урахуванням вимог послідовності навчання складають навчальні програми, які передбачають розміщення матеріалу за принципом лінійності (вивчення нового матеріалу з повторенням попереднього) та концентричності (без повторення, на більш високому рівні мислення учнів з кожним наступним уроком).

В останні роки із проголошенням особистісноорієнтованої освіти важливим стало врахування можливостей та запитів кожного учня. Актуальною проблемою стає створення індивідуального освітнього маршруту. Під час очного навчання такий маршрут кожному учню допомагає побудувати учитель. З розвитком комп’ютерних технологій поширюються дистанційні комп’ютерні форми навчання. Частково або повністю функції учителя автоматизуються і, в першу чергу, важливим є автоматизація процесу створення індивідуального освітнього маршруту.

Розвиток комп’ютерних технологій сьогодні дозволяє створювати високоякісні навчальні матеріали для самостійної роботи учня.

Зважаючи на індивідуальність і неповторність кожної людини, універсальні лінійні методи подання матеріалу стають не ефективними. На відміну від паперової форми подання електронна інтерпретація передбачає нелінійний монтаж навчальних матеріалів.

Отже під нелінійним поданням матеріалу ми розуміємо таке подання, при якому окремі матеріали мають паралельні альтернативні варіації, а перехід від одного матеріалу до іншого здійснюється не послідовно а в залежності від виконання певних умов. Нелінійна структура навчальних матеріалів завжди будується за принципом гіпертекстовості та використовує технологічні властивості інтерактивності.

Нелінійна форма підвищує ефективність лекційної роботи. Опанування нових знань може проходити з використанням текстових документів, відео та мультимедіа. Під час відео лекції викладач може акцентувати на найважливіші моменти навчальної теми, впливати на учня за допомогою харизми, створювати відповідний психологічний мікроклімат. А закріплення матеріалу можливо при наявності текстових інструктивно-довідкових матеріалів.

Відеолекційний матеріал може також бути поданий у нелінійному вигляді. Тобто змонтований окремими логічними відео фрагментами і включений гіперпосиланнями у флеш-програмований документ або мультимедійну презентацію. Іноді учень не має часу для перегляду повної лекції, або не сприймає значний обсяг запропонованої інформації. Фрагментарне подання дозволить кожному навчатися у власному темпі. Вразі виникнення проблем з розумінням окремих моментів, стрижневий документ може містити також рекомендації щодо подолання перешкод.

Доцільним є також альтернативне подання форм навчальної діяльності. Найефективнішою формою навчання є гра. Сучасні комп’ютерні технології дозволяють організувати квест, вікторину, гру зі стратегією і використовувати її для закріплення опанованого матеріалу, вивчення формул тощо. Учні, що налаштовані на колективні форми роботи можуть грати або навчатися разом, мати командний результат або індивідуальний рахунок. За бажанням та ж сама діяльність може бути організована індивідуально, для парної роботи партнером може бути не інший учень, а комп’ютер.

Колективна діяльність може бути організована також на платформі Вікі, наприклад, як створення проектної роботи або колективна дискусія. Індивідуальна робота, як альтернативна може проходити паралельно на блозі.

Альтернативно може бути подана оптимізація змісту відповідно до профільної орієнтації учня або його рівня стартової готовності до сприйняття матеріалу.

Звичайно, що традиційна контрольно-аналітична діяльність за таких умов буде не ефективною. Якщо не змінити підхід у якому кількість отриманих балів залежить від кількості виконаних завдань або їхньої складності, то навіть створена варіабельність навчального маршруту не буде учнями використана. Оцінка як результат навчання повинна замінитися на рекомендації щодо подальшої роботи.

Результатом контролю повинен бути індивідуальний освітній маршрут.

Категория: дистанційне навчання | Добавил: integracija (08.01.2013) | Автор: ЛапшинаІ.С.
Просмотров: 1119 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2024